Eki 18
2016

ÇÖPLÜKTE OLUMSUZ DURUM YOKMUŞ

 

ÇÖPLÜKTE OLUMSUZ DURUM YOKMUŞ

İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Yardımcısı Fikret Zaman başkanlığında toplandı.

Valilik Toplantı salonundaki toplantının gündemi Kanal 101’in de gündeme taşıdığı Karapürçek Çöplüğü’nde yer alan sahipsiz hayvanlar oldu.

Toplantıda zaman zaman basına da yansıyan Karapürçek çöplüğünde sahipsiz sokak hayvanlarının durumu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Veteriner Müdürü Mustafa Kalın, Karapürçek çöplüğünde bulunan sahipsiz sokak hayvanlarının belediyeleri tarafından her gün beslenildiğini, sulamada kullanılan kapların ve yalakların rutin olarak temizlendiğini belirtti. Buradaki sahipsiz sokak hayvanlarının sağlık yönünden kontrolleri altında olduğunu, hasta olanların geçici bakım evinde tedavilerinin yapıldığını anlatan Kalın, Karapürçek çöplüğünde her hangi bir olumsuz durumun olmadığını ileri sürdü.

Yerel Gönüllü Hayvan Koruma Görevlisi olan Şeyda Çimen ise, Karapürçek çöplüğüne kendisinin haftada en az iki kere gittiğini, belediyenin beslemesine ilave olarak kendisinin de hayvanları beslediğini, çöplükte her hangi bir olumsuzluğa şahit olmadığını söyledi.

Orman ve Su İşleri Çorum Şube Müdürü Yüksel Şimşir de, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili olarak İl Hayvanları Koruma Eylem Planı yapılması için hazırlıklara başladıklarını beyan etti.

Vali Yardımcısı Fikret Zaman ise, sahipsiz sokak hayvanlarının korunmasının belli kurum ve kuruluşların görevi olmadığını, bu sorumluluğun bütün toplama ait olduğunu dile getirdi. Sahipsiz sokak hayvanları ile birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerektiğine işaret eden Zaman, merhamet etmeyene merhamet edilmeyeceği inancına sahip olduklarını, sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

 

This entry was posted in Tv Programları. Bookmark the permalink.