Eki 18
2016

Kutluca Köyü’nde Damlama Sulama Sistemlerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

 

490 DEKAR ARAZİ SUYA KAVUŞTU

Kutluca Köyü’nde Damlama Sulama Sistemlerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Pazar günü düzenlenen törene Vali Vekili Adem Saçan, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Vali Yardımcısıı Ali Deniz Sürmen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Yaşar Anaç, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Erkan Eflas Ermiş, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, PANKOBİRLİK Başkanı Ahmet Pehlivan, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ile davetliler katıldı.

Milletvekili Ceylan ve protokol üyeleri, Muhtar Recep Göne ve köylüler tarafından karşılandı. Özellikle de Milletvekili Ceylan’ın vatandaşlarla samimi tavırları dikkat çekti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Kutluca Köyü Muhtarı Recep Göne ilk söz alan isim oldu.

Muhtar Göne, özel idare tarafından köylerine hizmetin en güzelinin getirildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Muhtar Göne, davetlileri köy bahçelerini gezmelerini istedi.

İl Özen İdaresi Genel Sekteri Ömer Arslan da, köylere yapılan hizmetlerden bahsetti.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ise, meclis ile köy muhtarlarının uyumlu çalışmasını anlattı.

Vali Vekili Adem Saçan ise, kendi çocukluğu dönemindeki köy ve kent nüfusu ile günümüzdeki arasındaki farka dikkat çekti.

Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, köylere yapılan çalışmalardan bahsetti.

İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Mustafa Vehbi Köklükaya’nın yaptığı duanın ardından tesisin açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrasında ise davetlilere yemek ikram edildi.

Çalışmaları 2015 yılında başlayan ve 249 bin TL’ye mâl olan tesisle 490 dekar arazide sulu tarım yapılabilecek.

This entry was posted in Tv Programları. Bookmark the permalink.