Eki 17
2016

OTİZMLİ ÇOCUKLAR HİTİT’TE SPOR YAPACAK

 

OTİZMLİ ÇOCUKLAR HİTİT’TE SPOR YAPACAK

Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın direktifleri doğrultusunda otizmli çocuklara üniversite bünyesinde spor yapma fırsatı tanıyacaklarını söyledi.

Yamaner, Otizm Derneği yöneticileri ve otizmli çocuklarla kahvaltı da biraraya geldi.

Kaymak Cafe’de düzenlenen kahvaltıda Otizm Derneği Başkanı Emine İnal, derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İnal, ardından Hitit Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner’e bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Otizm sporla ilgili slayt gösterisinin de yapıldığı kahvaltıda, BESYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, üniversite bünyesinde neler yapılabileceği konusunda istişarede bulundu. Çocukları da tanıyarak diyalog kuran Yamaner, toplumun tüm kesimlerinin kendi çocuklarının da otizmli olabileceğini düşünerek hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti. Yamaner, üniversite bünyesinde otizmli çocukların spor yapmalarına olanak sağlanacağını dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın direktifleri doğrultusunda üniversite olarak her türlü imkanı otizmli çocuklara tanıyacaklarını söyleyen Yamaner, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’ne müracaat edilerek her çocuk için bisiklet talep etmelerini dernek yöneticilerine önerdi.

Otizmli bazı çocuklar yemek sırasında hünerlerini sergilediler. Özellikle de Otizmli Talha’nın Ney dinletisi büyük beğeni topladı.

This entry was posted in Tv Programları. Bookmark the permalink.